nav_addr_google 30. Finał WOŚP - Płock

30. Finał WOŚP - Płock

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.
Tematem 30. finału WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieciWzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

30. Finał - co między innymi będziemy kupować?

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci 
  • oftalmoskopy do badania dna oka  
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka 
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki) 
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza 
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń 
  • tomografia dna oka 
  • mikroskopy  
  • stoły operacyjne
Sieema!
Przejrzyjcie na oczy i grajcie razem z nami podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 30 stycznia spotkamy się o godz. 17 na Rynku Starego Miasta, aby dobrze się bawić i zbierać pieniądze na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na scenie zobaczymy takie zespoły jak Felivers i Wanda i Banda. Nie zabraknie także „Światełka do Nieba”. Dodatkowo w czasie trwania Finału ze sceny prowadzone będą aukcje przedmiotów przekazanych przez Darczyńców na rzecz WOŚP, konkursy dla publiczności oraz przekazywany będzie na bieżąco aktualny stan konta tegorocznego Finału.
 
❤️❤️PROGRAM❤️❤️
17.00 – koncert zespołu Felivers
18.15 – koncert zespołu Wanda i Banda
20:00 – „Światełko do Nieba” (w formie zimnych ogni)
 
Organizatorem 30. Finału WOŚP jest Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
 
---
❤️ WANDA I BANDA ❤️
Legendarny polski zespół rockowy założony w 1982 roku. Skład Wanda i Banda, wtedy jako Banda i Wanda, zadebiutował na przełomie 1982 i 1983 w sylwestrowej audycji Programu III Polskiego Radia. Grupa rozwiązała się w 1986 roku. W 1990 i 1993 Wanda Kwietniewska wydała swoje solowe albumy, lecz nie odniosła takiego sukcesu jak w latach osiemdziesiątych. Regularnie występowała też w Opolu. W 1993 roku grupa reaktywowała się i wydała album Ballady rockowe, lecz dwa lata później rozpadła się po raz drugi. Kolejny raz reaktywowali się oni w 2000 roku, pod nazwą Wanda i Banda, która Towarzyszy muzykom do dziś.
❤️ FELIVERS ❤️
W zespole grają Miłosz Fergiński, Piotr Dąbrowski, Konrad Jażdżyk i Wojtek Fortuna. Najbardziej elektryzujący zespół nowego pokolenia. Chłopaki mają za sobą masę koncertów i festiwali w obrębie całej Polski, a ich młodzieńcze show przyciąga i rozgrzewa dosłownie każdego. Koncerty zespołu to potężna dawka dobrej muzyki i niepowtarzalnej scenicznej energii. Muzycy to nie sami wokaliści, to „pełnowymiarowy" zespół!
 
Podczas wakacji 2018 supportowali na trasie Dawida Kwiatkowskiego. W 2019 zadebiutowali w filmie kinowym "JestemM Misfit. W 2021 otrzymali platynową płytę za udział w singlu rapera White'a 2115.