Image

Zapraszamy na Piknik Europejski

To doroczne święto mieszkańców Płocka oraz jego miast partnerskich. W tym roku odbędzie się już po raz dwudziesty czwarty.

Wydarzenie służy popularyzacji idei integracji europejskiej wśród płocczan. Termin wydarzenia związany jest z datą 9 maja, tj. Dniem Europy – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Tegoroczna impreza odbędzie się 13 maja. Do naszego miasta przyjechało osiem zagranicznych delegacji z: Darmstadt (Niemcy), Żytomierza (Ukraina), Fort Wayne (USA), Bielc (Mołdawia), Auxerre (Francja), Plewen (Bułgaria), Veszprem (Węgry), Sines (Portugalia).

W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 14.00. Na Starym Rynku przedszkolaki i uczniowie płockich szkół zaprezentują kulturę wybranych krajów – podczas występów na scenie oraz na przygotowanych przez siebie stoiskach. Od godz. 14 do 18.30 na placu przed ratuszem będą też zorganizowane gry i zabawy, animacje, konkursy plastyczne. Oficjalne powitanie gości na scenie odbędzie się o godz. 17.30, a wcześniej „Odę do radości” – hymn Unii Europejskiej, wykona chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Wystąpi też orkiestra Ogólnokształcącej i Państwowej Szkoły Muzycznej. O godz. 19 rozpocznie się koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

Jak zwykle, będą też wydarzenia towarzyszące: Bieg Europejski, wernisaż wystawy w Domu Darmstadt, a także koncerty w ogródku MOSiR przy pl. Dąbrowskiego: MajUnia (13 maja) i Rock Tower (14 maja).

W sobotę 13 maja zapraszamy także na Noc Muzeów, na którą dotrzecie wspólnie z Komunikacją Miejską - Płock specjalną linią autobusową "Noc muzeów". Więcej szczegółów znajdziecie TU.

Sponsorami 24. Pikniku Europejskiego są:
CNH Industrial Polska Sp. z o.o.
Miodziarze Sp. z o.o.
Rynex Sp. z o.o.
Wodociągi Płockie Sp. z o.o.
PreZero Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.
Zielony Ogród Sp. z o.o.
Warter Polymers Sp. z o.o.
MZGM-TBS Sp. z o.o.
MTBS Sp. z o.o.
Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.