Pokaz slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika „Grenlandia – jak tam żyć"

  • Home
  • Wydarzenia
  • Pokaz slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika „Grenlandia – jak tam żyć"
Zapraszamy na kolejny pokaz slajdów w ramach Klubu Podróżnika im. Tony Halika w Płocku pt. "Grenlandia - jak tam żyć", który odbędzie się już 6 grudnia o godz. 18 (Dom Darmstadt, Stary Rynek 8, Płock).

❄️Wstęp wolny ❄️
Nasz gość - Adam Jarniewski, mieszkający na Grenlandii od 2006 roku, w trakcie wydarzenia opowie o codziennym życiu na Grenlandii z perspektywy Polaka, który się tam zadomowił i założył rodzinę.
Liczne fotografie i filmowane od lat skrawki grenlandzkiej codzienności składają się na opowieść o życiu wśród Grenlandczyków, próbie asymilacji na największej wyspie świata i wyzwaniach, które na Adama Jarniewskiego czekały☃️
Wydarzenie jest realizowane w ramach XI Festiwalu Zorzy Polarnej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie TRAKT w Płocku. Partnerem spotkania w Klubie Podróżnika jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Dom Darmstadt.
Adam Jarniewski (ur. 1980) Od 2006 roku mieszka na Grenlandii. Założył tam rodzinę i pracuje jako nauczyciel oraz prowadzi niewielką działalność turystyczną. Jest autorem licznych artykułów, m.in w magazynach Poznaj Świat i Zew Północy. Radości i bolączki życia na największej wyspie świata opisał w reportażu „Nie mieszkam w igloo”(2018). W tym roku ukazała się jego druga książka, tym razem skierowana do dzieci i młodzieży. W „Listach z Grenlandii” w rolę narratorki wciela się najstarsza córka autora, która zabiera swoich polskich rówieśników w podróż po Arktyce. Urywki codziennego życia w Sisimiut zobaczyć można na prowadzonym przez Adam profilu Poznaj Grenlandię (Facebook, Instagram, YouTube).