Wisła Płock S.A.

ul. Ignacego Łukasiewicza 34, 09-400 Płock
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Wisła Płock S.A.


  • Parking

Nawiguj z Google


Opis

1947
W Płocku powstał klub sportowy Elektryczność, który w następnych latach występował jako Zrzeszenie Sportowe Ogniwo (1950) i Zrzeszenie Sportowe Sparta (1955), powstałe z połączenia zrzeszeń Spójni i Ogniwa.

1955
Zmiany statutowe i rozszerzenie opieki ze strony innych podmiotów spowodowały konieczność ustalenia nazwy klubu dającej satysfakcję wszystkim płocczanom i sponsorom. Ostatecznie ustalono, że klub będzie występował jako KS Wisła Płock. 

1957
W rocznicę 10-lecia powstania, decyzją Powiatowej Rady Narodowej, klub uzyskał osobowość prawną i został zarejestrowany z numerem 540 pod nazwą Płocki Klub Sportowy Wisła.

1960
Piłkarze Wisły po raz pierwszy awansowali do III ligi, zdobywając tytuł najlepszej jedenastki klasy A.

1963
Nad Wisłą patronat obejmują Mazowieckie Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne w Płocku. Pełna nazwa klubu brzmiała wtedy Zakładowy Klub Sportowy Wisła Płock.

1964
W Wiśle Płock powstaje sekcja piłki ręcznej, której szczypiorniści w historycznym debiucie ulegli w Pruszkowie Zniczowi 12:25. Piłkarze ręczni naszego klubu w latach 1987-2010 (rok likwidacji sekcji) nieprzerwanie występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej, w której wywalczyli 16 trofeów (Mistrzostwo + Puchar Polski). Od 1990 roku aż do dziś utrzymują się w krajowym TOP3.

Maj 1968
U zbiegu ulic Gwardii Ludowej i Łukasiewicza rozpoczęto budowę stadionu. Całość inwestycji finansowały MZRiP. Oprócz boiska do piłki nożnej, boisk do gier małych, obiekt miał być wyposażony także w bieżnię i urządzenia lekkoatletyczne. 

9 czerwca 1973
W obecności 7 tys. widzów odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego Płocka.

8 maja 1974
Tego dnia na naszym stadionie padł rekord frekwencji. Nieoficjalny mecz reprezentacji Polski z holenderskim Twente Enschede oglądało wtedy ponad 26 tys. widzów! 

1975
Piłkarze Wisły przegrali baraże o awans do II ligi.

1980
Po wielu latach spędzonych na boiskach niższych klas piłkarze Wisły Płock awansowali do II ligi.

1 stycznia 1992
Z woli sponsora klub przyjął nazwę ZKS Petrochemia Płock. Pamięć o Wiśle nigdy w społeczeństwie Płocka nie umarła, jednak na powrót do historycznej nazwy czekano aż dziesięć lat.

11 czerwca 1994
Około 19 tys. widzów świętowało historyczny awans do I ligi, który przypieczętowało pewne zwycięstwo nad Szombierkami Bytom (3:0). W pierwszym sezonie w ekstraklasie nie udało się jednak uniknąć degradacji.

Regulamin i warunki

Zasady udzielenia rabatu dostępne u partnera.