Filmowe Lato w NoveKino Przedwiośnie!

 Zapraszamy na wakacyjne pokazy filmowe w ramach cyklu FILMOWE LATO. Projekcjom będą towarzyszyć wspaniałe zabawy, animacje i spotkania.

Szanowni Państwo w lipcu i sierpniu zapraszamy na wakacyjne pokazy filmowe w ramach cyklu FILMOWE LATO.
Seanse będą odbywać się w piątki o godzinie 11:00. Projekcjom będą towarzyszyć wspaniałe zabawy, animacje i spotkania z arcyciekawymi osobami, które będą opowiadać o swojej pracy. Na Widzów czekać będą niespodzianki ufundowane przez naszych partnerów (Kinads, Hurtownia Gumiś).
 


Przedstawiamy harmonogram pokazów:
01.07 DETEKTYW BRUNO
08.07 FOKI KONTRA REKINY dubbing
15.07 NIEZGASZALNI dubbing
22.07 BUZZ ASTRAL dubbing
29.07 DC LIGA SUPER – PETS dubbing
05.08 LENA I ŚNIEŻEK dubbing
12.08 KUROZAJĄC I ZAGADKA CHOMIKA CIEMNOŚCI dubbing
26.08 JAK ZOSTAŁEM SAMURAJEM dubbing

 
01.07 DETEKTYW BRUNO - Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia!
Po seansie zapraszamy do uczestnictwa w zabawie terenowej i detektywistycznej. Wspólnie będziemy szukać skarbu! Zabawę poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

08.07 FOKI KONTRA REKINY dubbing - Quinn jest uroczą, ale i zadziorną foką, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów pod przywództwem niejakiego Grimesa na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Tak być nie może! Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze swoich uzbrojonych po zęby wrogów. W skład foczego oddziału do zadań specjalnych wejdą największe asy podmorskiej żeglugi, a w ich płetwach znajdzie się sprzęt, z którym (prawie) nie ma żartów: samopompujące się miny rozdymkowe, krabowe pistolety, barakudy dalekiego zasięgu i oczywiście naładowane odnawialną energią węgorze elektryczne. Gdy na horyzoncie pojawi się wielka uczta w postaci ławicy sardynek – podwodne manewry najwyższy czas będzie zacząć!
Po seansie zapraszamy do udziału w zabawach zespołowych, które poprowadzą Piraci z Teatru Form Wielu.

15.07 NIEZGASZALNINIEZGASZALNI - Twórcy światowego megahitu „Nietykalni" oraz przebojów „Balerina", „Jak wytresować smoka 2" i „Kung Fu Panda" przedstawiają jedną z najpiękniejszych animowanych historii ostatnich lat. „Niezgaszalni" to porywająca opowieść o dzielnej dziewczynce, która wbrew stereotypom i licznym przeciwnościom postanawia zrealizować swoje największe marzenie i zostać pierwszą na świecie kobietą strażaczką.
Po seansie spotkanie ze strażaczką z jednostki OSP, która opowie o swojej pracy, trudnych akcjach ratowniczych i opowie Widzom jak postępować w przypadku wybuchu pożaru.

22.07 BUZZ ASTRAL dubbing - to nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Naszpikowana przygodami produkcja science-fiction opowiada o początkach Buzza Astrala - postaci, która była pierwowzorem zabawki - aby przybliżyć Strażnika Kosmosu rzeszy wiernych fanów. Na czele projektu stoi zdobywca nagrody Annie, doświadczony twórca animacji i współreżyser „Gdzie jest Dory?” (2016), Angus MacLane. Za produkcję odpowiedzialna była Galyn Susman („Toy Story: Prehistoria, 2014”).Po seansie zapraszamy wszystkich głodnych wiedzy o kosmosie na spotkanie z założycielem kanału Astrofaza - Piotrem Koskiem, który opowie o swojej największej pasji.29.07 DC LIGA SUPER – PETS dubbingDC LIGA SUPER-PETS - Superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi o tych samych supermocach. Ramię w ramię zwalczają przestępczość w Metropolis. Superman, razem z resztą Ligi Sprawiedliwości, zostaje jednak uprowadzony. Krypto musi przekonać naprędce zebraną grupę zwierzaków ze schroniska – Asa Bat-psa, świnkę zwisłobrzuchą PB, żółwia Mertona i wiewiórkę Chipa – do zapanowania nad własnymi, dopiero co odkrytymi mocami i pomocy w uratowaniu superbohaterów
Po seansie zapraszamy na spotkanie z założycielami Ranczowiska. Właściciel opowie m.in. o psich zaprzęgach, ale również zaprezentuje gości specjalnych oraz ich supermoce. W spotkaniu po seansie gościć będziemy: jaszczurki, węże, sowę. Serdecznie zapraszamy!

05.08 LENA I ŚNIEŻEK dubbing - Para niezdarnych złodziejaszków kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Lena boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy jednak zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje i ich zleceniodawca. Czy Lena zdoła ochronić białego lwa przed grożącym mu niebezpieczeństwem?
Po seansie o lwich zwyczajach porozmawiamy z opiekunkami lwów z płockiego zoo, które opowiedzą o swojej pracy i życiu tych pięknych i dzikich zwierząt.

12.08 KUROZAJĄC I ZAGADKA CHOMIKA CIEMNOŚCI dubbing - Poznajcie jedynego w swoim rodzaju, pół kurczaka, pół zająca, bohatera, który skradnie Wam serca: oto Kurozając! Jako niemowlę znaleziony w dzikiej dżungli i przygarnięty przez słynnego zajęczego podróżnika Króla Piotra, dorastał marząc o wielkich przygodach. Teraz jako młodzieniec gotów jest podjąć każde wyzwanie, żeby udowodnić światu, że nawet ktoś tak nietypowy może zostać bohaterem. Początki nie są łatwe, bo prawdę mówiąc Kurozając jest jeszcze ciut nieopierzony i potyka się o własne nogi, ale nadrabia ambicją i entuzjazmem. Wkrótce jednak przygoda sama go znajduje. Oto największy wróg Króla Piotra ucieka z zamkowego lochu i rusza na poszukiwania magicznego Chomika Ciemności, w którym drzemie wielka moc. Kurozając wie, że kto pierwszy znajdzie Chomika, ten przejmie władzę w królestwie. Dlatego wraz ze swym wiernym acz ciut powolnym kompanem – żółwiem Abe’m oraz bezczelną, ale uroczą mistrzynią sztuk walki - skunksicą Meg, Kurozając wyrusza w niesłychanie ryzykowną podróż!
Po seansie spotkanie z Joanną Pankowską – nauczycielką jogi dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy do wspólnego treningu jogi oraz uważności. Porozmawiamy również o istocie dążenia do celu oraz budowaniu swojego poczucia wartości.

26.08 JAK ZOSTAŁEM SAMURAJEM dubbing - Powiedzmy sobie szczerze: pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Kot to urodzony samuraj. Ma wrodzoną grację, szybkość i pazury ostre jak samurajski miecz. Hank jest psem i nic już tego nie zmieni, ale od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem. Uparty z niego zwierzak, więc przybywa na kocią wyspę, by wbrew naturze i miauczącym drwinom pobierać nauki u legendarnego wojownika. Idzie mu całkiem nieźle, ale z pewnością nie jest jeszcze gotowy, gdy przychodzi chwila próby. Legendarny złoczyńca, największy wróg kociego rodu, przypływa na wyspę, by przegnać z niej wszystkie koty, kotki i kocięta. Tylko Hank może stawić mu czoła, ale nie zdoła zrobić tego sam. Musi przekonać kocią brać, że warto zaufać psu i stanąć łapę w łapę do walki o ukochany dom.
Po seansie spotkanie z nauczycielem sztuk walki, którzy poprowadzi trening oraz zdradzi najważniejsze tajemnice sztuk walki. W spotkaniu udział wezmą również wolontariusze z płockiego schroniska, którzy opowiedzą o swoich podopiecznych.