Otwarcie wystawy fotografii „CIECHOWSKI / ŚWIETLIK” w Domu Darmstadt

  • Home
  • Wydarzenia
  • Otwarcie wystawy fotografii „CIECHOWSKI / ŚWIETLIK” w Domu Darmstadt
Zapraszamy na otwarcie wystawy, zawierającej zbiór fotografii Andrzeja Świetlika, dedykowany liderowi zespołu Republika.

Zapraszamy na otwarcie wystawy, zawierającej zbiór fotografii Andrzeja Świetlika, dedykowany liderowi zespołu Republika. ????
◼️◼️◼️
15 lipca godz. 18.00
Dom Darmstadt, Stary Rynek 8
Wstęp wolny
◼️◼️◼️
Podczas otwarcia będzie towarzyszył nam autor wystawy, który zdradzi kulisy powstawania swoich zdjęć i opowie o współpracy z Grzegorzem Ciechowskim. ????
Świetlik fotografował najwybitniejszego poetę muzyki rockowej w latach 1988-2001. Efekty kilkunastu sesji zdjęciowych ukazują różne twarze Grzegorza Ciechowskiego z tego okresu.
Podczas oglądania wystawy będzie można zobaczyć zdjęcia, które przeszły do historii polskiej muzyki, ale również te, wcześniej niepublikowane. Wśród wystawianych prac nie zabraknie też zdjęć Republiki.
◼️◼️◼️◼️◼️◼️
Po wernisażu wystawa będzie czynna dla odwiedzających do końca sierpnia 2022 roku, od poniedziałku do piątku w godz. 10-15, a także w soboty w godz. 10-18.
◼️◼️◼️◼️◼️◼️◼️◼️
Andrzej Świetlik to współtwórca grupy artystycznej Łódź Kaliska, w której pracuje nieprzerwanie od lat aż do dzisiaj. Świetlik to także autor fotografii reklamowych i zdjęć PR-owych na potrzeby personal brandingu. Jego fotografie to również około 50 okładek albumów muzycznych, m.in. Republika „1991”, Maanam – „Derwisz i Anioł”, Justyna Steczkowska „Dziewczyna Szamana” i wiele innych. Z jego usług korzystali m.in. Zbigniew Brzeziński, Ryszard Kapuściński czy Zbigniew Religa. Portretował wielu uznanych artystów tj. Kora, Marek Grechuta, Adam Nowak, Danny De Vito, Marcin Dorociński.