Kino za Rogiem - repertuar na luty 2021

Po trzech miesiącach lockdownu, ruszamy. Na razie WARUNKOWO do 26 lutego. W tym czasie wszystkie bilety będą w jednej cenie – 8 zł. Sala kina jest dostępna w 50 %. Prosimy Was, abyście podczas przebywania w kinie (w trakcie seansu oraz przed i po seansie) zasłaniali nos i usta, zachowywali dystans i używali płynu dezynfekującego. Po prostu dbajmy o siebie nawzajem.

26 lutego | piątek

godz. 18 – Judy (UK 2019, 118 min., 12 min.) – dramat biograficzny | reżyseria: Rupert Goold | obsada: Renée Zellweger, Finn Wittrock, Jessie Buckley, Rufus Sewell, Michael Gambon

Judy Garland podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Jednak za wielkim sukcesem stały prywatne dramaty: samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, chałtury. To ten moment kariery amerykańskiej aktorki uchwycił w swym filmie Rupert Goold. Zmęczona życiem artystka, walcząca o byt swoich dzieci, otrzymuje niezwykłą propozycje, zaproszenie do Londynu. Mimo wątpliwości, decyduje się na podróż. W postać Judy wcieliła się Renée Zellweger i olśniła widzów i krytyków. Za swoją kreacje otrzymała wiele nominacji i nagród, w tym te najważniejsze: Złoty Glob dla najlepszej aktorki w dramacie, a następnie Oscara 2020 w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. W serwisie Rotten Tomatoes 82% z 311 recenzji jest pozytywnych, a średnia ocen wyniosła 6,95/10.