Image

Mecz charytatywny piłki nożnej: Reprezentacja Artystów Polski vs Reprezentacja Płocka „Dla Weroniki"

Już w ten piątek 3 lutego 2023 r. płocki WOPR oraz MZGM TBS Sp. z o.o organizuje mecz piłki nożnej, z którego dochód w całości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Weroniki Kaliwody.

Weronika zaraz po narodzinach trafiła do inkubatora, a ja zamiast pierwszych chwil bliskości, musiałam zadowolić się jej widokiem za szybą. Pierwsze badania wykazały uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego oraz genetyczny zespół Moebiusa. Choroba oznacza brak niektórych nerwów twarzowych. Kolejne miesiące przynosiły złe wiadomości, u Weroniki zdiagnozowano czterokończynowe porażenie mózgowe, silne napięcia mięśniowe, epilepsję, głęboki niedosłuch, niedowidzenie, a w ostatnim czasie również zwichnięcie bioderek. 

W meczu charytatywnym dla Weroniki Kaliwody weźmie udział Reprezentacja Artystów Polskich, składająca się z najbardziej znanych i medialnych polskich aktorów, muzyków, sportowców i gwiazd show-biznesu oraz Reprezentacja Płocka w skład której wejdą: Wiceprezydent Miasta Płocka, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, Starosta Płocki, płoccy Radni, znani sportowcy i artyści z Mazowsza. Wśród zawodników najdzie się również Prezes Zarządu Komunikacji Miejskiej - Płock - Marcin Uchwał.

W przerwie meczu zostanie przeprowadzona licytacja atrakcyjnych gadżetów z której dochód również w całości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Weroniki. Mecz odbędzie się w dniu 3.02.2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w płockiej hali Orlen Arena – wstęp 10 zł.

Od godziny 16.00 gdzie będą prowadzone liczne atrakcje dla dzieci oraz prowadzony będzie kiermasz ciast.

Numer zbiórki zarejestrowanej w MSW i A 2021/1632/KS.

Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.