Płocka Orkiestra Symfoniczna | Inauguracji 44. sezonu artystycznego

  • Home
  • Wydarzenia
  • Płocka Orkiestra Symfoniczna | Inauguracji 44. sezonu artystycznego


Szanowni Państwo, Drodzy Melomani !

Z radością ogłaszamy, że Płocka Orkiestra Symfoniczna wraca do Sali koncertowej. Już niebawem zobaczymy się ponownie. 44. Sezon artystyczny zainaugurujemy koncertem „Płockie Talenty”, którego wykonawcami są utalentowani uczniowie płockich szkół muzycznych. Jednak na wstępie chcielibyśmy z całego serca podziękować, że przez ten trudny czas izolacji byli Państwo z nami, początkowo w wirtualnym świecie, a następnie na żywo podczas XXII Letniego Festiwalu Muzycznego.

Tegoroczna edycja „Płockich Talentów” nieco różni się od lat poprzednich chociażby ze względu na organizację koncertu, wymogi sanitarne, jak również inny termin. Wydarzenie to wyjątkowo odbędzie się w czwartek, 24 września o godzinie 19.00 !

Wykonawcy tej edycji zaprezentują swoje niezwykłe talenty i umiejętności przy wykorzystaniu pełnej gamy instrumentów, poczynając od wiolonczeli i skrzypiec, poprzez klarnet, trąbkę i fortepian. Nie zabraknie także śpiewu, gdyż nie ma piękniejszego instrumentu niż ludzki głos.

Młodzi, utalentowani, nagradzani w konkursach i z ogromną artystyczną przyszłością. Niektórzy uczestnicy wystąpią z Płocką Orkiestrą Symfoniczną po raz pierwszy, ale nie zabraknie też małych weteranów jak Krzysztof Oprawka, uczeń OSM w Płocku z klasy Marka Chojnackiego. Zdolny skrzypek, pełen pasji, który już w tak młodym wieku jest laureatem wielu konkursów. Jak powiedział nam Krzysztof: „moja przygoda z muzyką rozpoczęła się 5 lat temu, w planach miałem grę na gitarze, ale ostatecznie wybór padł na skrzypce. Okazało się, że gra na tym instrumencie przychodzi mi z naturalną łatwością i daje mi dużo przyjemności”.

Krzysztof Oprawka (skrzypce), Maria Balkowska (fortepian), Sylwia Mękarska (klarnet), Kinga Michalak (trąbka), Julia Chętka i Monika Piecka (śpiew), Artur Mycroft i Antonina Ogończyk – Mąkowska (wiolonczela). Płockim Talentom towarzyszyć będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak.

W programie koncertu:

J. S. Bach – Koncert d-moll na fortepian i orkiestrą, BWV 1052, I cz.

S. Moniuszko – Recytatyw i Dumka Zosi „Okropny ten poranek…” z opery „Flis”

C. Saint-Saëns – I Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33 cz. I

C. M. von Weber – Koncert f-moll op. 73 na klarnet i orkiestrę

A. Arutiunian – Koncert trąbkowy As-Dur

E. Elgar – Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85 cz. I i II

M. de Falla – Taniec Hiszpański nr 1 z La vida breve w opracowaniu Fritza Kreislera 

W. A. Mozart – Arietta Cherubina „Voi che sapete” z opery Wesele Figara

 

Uwaga!

Warunki uczestnictwa w koncertach (COVID-19):

- obowiązek zakrywania ust i nosa,

- dezynfekcja rąk,

- wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, bilety w cenie 30 zł można nabyć od 1 września w kasie biletowej POS oraz poprzez serwis Bilety24.

Wszystkie materiały dostępna na:


Płocka Orkiestra Symfoniczna | Facebook


Płocka Orkiestra Symfoniczna | YouTube


Wędrówki po pięciolinii | Facebook