Pokaz slajdów Czarnobyl 35 lat po... z Borysem Tynką

  • Home
  • Wydarzenia
  • Pokaz slajdów Czarnobyl 35 lat po... z Borysem Tynką

 

Już 26 kwietnia, dokładnie 35 lat od awarii czarnobylskiej elektrowni atomowej zapraszamy Was na niesamowitą wyprawę po mrocznych zakątkach tego miejsca. Wspólnie odwiedzimy zamkniętą strefę wykluczenia oraz usłyszymy kilka ciekawych historii miast i wsi, które ucierpiały w tym wydarzeniu podobnie jak ich mieszkańcy, których przymusowo ewakuowano z rodzinnych domów.

 

Ucierpiało przez nią i nadal cierpi miliony ludzi. Część Ukrainy nie nadaje się do dnia dzisiejszego do dalszego zamieszkania i będzie tak przez kolejne dziesiątki lub setki lat. Aby zrozumieć rozmiary katastrofy w czarnobylskiej elektrowni, nie wystarczy tylko zapoznać się ze źródłami, które są ogólnie dostępne.

 

W naszym wirtualnym pokoju na platformie clickmeeting.com przewodnikiem po Czarnobylskiej zonie będzie Borys Tynka — ogromny pasjonat Ukrainy, pilot wycieczek, certyfikowany przewodnik po Odessie i jedyny Polak, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia. Należy do Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich. W 2020 r. został wybrany przez Urząd Miasta w Odessie na symboliczne stanowisko honorowego Ambasadora Odessy w Polsce.

 

Wkrótce podamy Państwu link po którego kliknięciu będziecie mogli zarejestrować się na nasze spotkanie. Jeżeli już dziś wiecie, że chcecie poznać mroczne zakątki Czarnobyla, koniecznie zapiszcie sobie poniższy link i użyjcie go do dołączenia do spotkania:

 

 

Wydarzenie zorganizowane w ramach Klubu Podróżnika im. Tony’ego Halika