Pakiet Mieszkańca

Informacje


To podstawowy Pakiet, obejmujący szereg zniżek. Chcąc przystąpić do programu Płocka Karta Mieszkańca, każdy musi o niego zawnioskować. To pierwszy krok  mieszkańca w całym Programie.
Na początek każdy otrzymuje dostęp do m.in. takich profitów jak:
  • Bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania, które jest dostępne tylko dla posiadaczy Płockiej Karty Mieszkańca. Darmowy bilet parkingowy można pobrać w aplikacji mobilnej PŁOCKARTA lub tak jak dotychczas w parkomacie. Wystarczy podczas składania wniosku do PKM podać numer rejestracyjny swojego auta. Każdy mieszkaniec może wpisać dwa numery rejestracyjne. I tylko dla nich będzie możliwe skorzystanie z darmowych 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania.
  • Dodatkowe korzyści od spółek miejskich. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje dodatkowe 50 zł do karty abonamentowej przy doładowaniu jej za 200 zł. Karta abonamentowa uprawnia do korzystania ze wszystkich obiektów MOSiRu. 
  • Rabaty od zespołów sportowych. Fanom piłki ręcznej SPR Wisła Płock oferuje o 10 proc. tańsze karnety i bilety na mecze oraz gadżety klubowe. Natomiast kibice Wisły Płock S.A. kupią ich gadżety o 10 proc. taniej. 
  • Instytucje kultury również oferują specjalne rabaty dla płocczan. Bilety na występy Płockiej Orkiestry Symfonicznej kupią z 10 proc. zniżką. Z kolei Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oferuje 10 zł rabatu na bilet, którego regularna cena wynosi co najmniej 40 zł oraz 20 proc. zniżki na wydawnictwa, czyli płyty CD, DVD oraz książki.
  • Mieszkańcy Płocka mogą liczyć też na tańsze wejścia do Muzeum Mazowieckiego. Bilet na wystawę "Secesja" lub "X wieków Płocka" kosztuje 8 zł. Bilet na te dwie wystawy - 15 zł, a wstęp do Spichlerza - 3 zł.
  • Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku proponuje rabat na wejściówki do ZOO - bilet jednorazowy kupimy taniej o 4 zł a roczny nawet o 20 zł.
  • Bez plastikowej karty bibliotecznej. W Książnicy Płockiej aplikacja PŁOCKARTA może zastąpić tradycyjną plastikową kartę biblioteczną.
Program Płocka Karta Mieszkańca zdobył już wsparcie ponad 70 firm z różnych branż, oferując płocczanom szeroki wachlarz zniżek.

Wśród partnerów znajdują się lokale gastronomiczne, takie jak Gary Babci Krysi, Burrata, Restauracja i Kręgielnie Dębowa, Pierwsza Kawa by Aleksandra Piegat czy Bistro NO 35. Ponadto, PłocKArta umożliwia oszczędności w sklepach takich jak BricoMarche Płock, oferując bon o wartości 10 zł za każde wydane 100 zł. Rodzice mogą skorzystać z zniżek w miejscach rozrywki dla dzieci, takich jak Adrenalina Park Trampolin, Air Jump czy Sala Zabaw Fikołki. Natomiast opiekunowie młodszych dzieci i młodzieży znajdą korzystne oferty w Galerii Biurowej Partner Premium, idealnej do przygotowywania solidnej wyprawki szkolnej. Ponadto, program oferuje zniżki na usługi związane z dbaniem o zdrowie, w tym Alab Laboratoria, Centrum Optyczno-Okulistyczne Essilor Szewczyk, Centrum Widzenia, Droga Do Zdrowia – Poradnia Odchudzania i Odżywiania, Esse, Fizjoterapia Michał Maliszewski czy Zdrowy Dotyk Gabinet Masażu.

Okres, na jaki przyznawany jest Pakiet Mieszkańca, zależy od sposobu weryfikacji osoby, ubiegającej się o Płocką Kartę:
  • Osoby zameldowane na stałe w Płocku otrzymują go na trzy lata.
  • Mieszkańcy zameldowani na pobyt czasowy, będą użytkownikami programu na okres określony w meldunku.
  • Osoby mieszkające w Płocku i tu płacące podatki (rolny lub PIT), ale niezameldowane, będą mogły korzystać z Pakietu Mieszkańca do 10 maja roku następnego od daty deklaracji podatkowej. W tym celu będą musiały dodać do wniosku jako załącznik pierwszą stronę PIT 37 lub PIT 36  (w przypadku deklaracji składanych elektronicznie dodatkowo Urzędowe Potwierdzenie Odbioru - UPO) albo decyzję ustalającą podatek rolny