Pakiet Mieszkańca

Informacje


To podstawowy Pakiet, obejmujący szereg zniżek. Chcąc przystąpić do programu Płocka Karta Mieszkańca, każdy musi o niego zawnioskować. To pierwszy krok  mieszkańca w całym Programie.
Na początek każdy otrzymuje dostęp do m.in. takich profitów jak:
  • Bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania, które od 1 września będzie dostępne tylko dla posiadaczy Płockiej Karty Mieszkańca. Darmowy bilet parkingowy będzie można pobrać w aplikacji mobilnej PŁOCKARTA lub tak jak dotychczas w parkomacie. Wystarczy podczas składania wniosku do PKM podać numer rejestracyjny swojego auta. Każdy mieszkaniec może wpisać dwa numery rejestracyjne. I tylko dla nich będzie możliwe skorzystanie z darmowych 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania.
  • Oferty przygotowały też miejskie spółki. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – dla mieszkańców przygotował kartę abonamentową w promocyjnej cenie - za 100 zł użytkownik dostanie doładowanie za 120 zł, lub za 200 zł otrzyma 250 zł doładowania, do wykorzystania na wszystkich obiektach MOSiRu. Fani piłki ręcznej również znajdą coś dla siebie. SPR Wisła Płock oferuje o 10 proc. tańsze karnety i bilety na mecze oraz gadżety klubowe. 
  • Instytucje kultury również oferują specjalne rabaty dla płocczan. Bilety na występy Płockiej Orkiestry Symfonicznej kupią z 10 proc. zniżką. Z kolei Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oferuje 10 zł rabatu na bilet, którego regularna cena wynosi co najmniej 40 zł oraz 20 proc. zniżki na wydawnictwa, czyli płyty CD, DVD oraz książki.
  • Mieszkańcy Płocka mogą liczyć też na tańsze wejścia do Muzeum Mazowieckiego. Bilet na wystawę "Secesja" lub "X wieków Płocka" kosztuje 8 zł. Bilet na te dwie wystawy - 15 zł, a wstęp do Spichlerza - 3 zł.
  • Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku proponuje rabat na wejściówki do ZOO - bilet jednorazowy kupimy taniej o 3 zł, roczny o 10 zł, a rodzinny o 2 zł.
  • Za to w Książnicy Płockiej aplikacja PŁOCKARTA może zastąpić plastikową kartę biblioteczną
Do programu Płocka Karta Mieszkańca przystępuje coraz więcej firm - reprezentujących najróżniejsze branże - które oferują płocczanom szereg zniżek.

Jedną z nich jest Alab Laboratoria, który proponuje niższe ceny badań. Mieszkańców Płocka, którzy w swoim bliskim otoczeniu mają dzieci, zapewne zainteresuje oferta Bony - firmy z 30-letnim doświadczeniem w branży zabawek i artykułów szkolno-biurowych. Rodziców nieco starszych dzieci i młodzieży, którym przynajmniej raz w roku trzeba przygotować solidną wyprawkę szkolną, polecamy Galerię Biurową Partner Premium. A pozostając przy małolatach, to warto zajrzeć na propozycję Galileusza, który organizuje najróżniejsze kursy oraz wyjątkowo ciekawe zajęcia, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. A jak już się pouczymy, czyli zrobimy coś dla ducha, to warto pomyśleć też o ciele. A jak najlepiej o nie zadbać? Oczywiście poprzez aktywność fizyczną. Niewątpliwie przydadzą się ubrania i narzędzia sportowe. Tu pomoże sklep Dagna. A gdy w codziennym natłoku zajęć nagle coś nam wyskoczy i będziemy potrzebowali szybkiego transportu, z pomocą pospieszy Radio Taxi Płock. Taksówki chętnie pomogą również przewieźć zwierzaki. 
W programie Płocka Karta Mieszkańca coś dla siebie znajdą również przedsiębiorcy, którzy chcą wypromować swoją firmę w internecie. Jeśli potrzebują stworzenia strony www bądź poprawy jej pozycjonowania powinni zajrzeć na propozycję Damtox. 
Okres, na jaki przyznawany jest Pakiet Mieszkańca, zależy od sposobu weryfikacji osoby, ubiegającej się o Płocką Kartę:
  • Osoby zameldowane na stałe w Płocku otrzymują go na trzy lata.
  • Mieszkańcy zameldowani na pobyt czasowy, będą użytkownikami programu na okres określony w meldunku.
  • Osoby mieszkające w Płocku i tu płacące podatki (rolny lub PIT), ale niezameldowane, będą mogły korzystać z Pakietu Mieszkańca do 10 maja roku następnego od daty deklaracji podatkowej. W tym celu będą musiały dodać do wniosku jako załącznik pierwszą stronę PIT 37 lub PIT 36  (w przypadku deklaracji składanych elektronicznie dodatkowo Urzędowe Potwierdzenie Odbioru - UPO) albo decyzję ustalającą podatek rolny.