Pakiet Seniora

FAQ


Jest to pakiet stworzony z myślą o osobach powyżej 65 roku życia, który zastąpi Płocką Kartę Seniora. Płocczanom 65+ którzy uczestniczą w programie Płocka Karta Mieszkańca dedykowane są dodatkowe zniżki. Od 1 września, seniorzy chcący skorzystać z dotychczasowego programu Płocka Karta Seniora, będą mogli to zrobić właśnie poprzez portal www.plockarta.eu bądź aplikację PŁOCKARTA. We wniosku wybierają Pakiet Seniora. Z kolei dotychczas wydane Płockie Karty Seniora stracą ważność 30 czerwca 2021 roku. W związku z tym, ich posiadacze, żeby dalej korzystać z rabatów, muszą przystąpić do Programu Płocka Karta Mieszkańca.
Żeby przystąpić do programu Płocka Karta Mieszkańca i wybrać Pakiet Seniora, trzeba być mieszkańcem Płocka. To podstawowy warunek. W związku z tym, w programie PKM każdy senior jest mieszkańcem Płocka. I będzie mógł korzystać ze zniżek dedykowanych wszystkich mieszkańcom, a dodatkowo również tych dla osób 65+. 
Tak. Posiadacze Pakietu Seniora a także Pakietu Familijnego, mogą otrzymać kartę fizyczną. Jej posiadanie nie jest jednak konieczne do korzystania ze zniżek. Wystarczy aplikacja PŁOCKARTA.