Image

NAJBLIŻSZY KONCERT POS Z UDZIAŁEM PUBLICZNOŚCI JUŻ 21 MAJA

Najpiękniejsze walce Paryża, przeboje muzyki francuskiej z repertuaru Francisa Lai i JoDussina, muzyka francuskiego wirtuoza akordeonu Richarda Galliano, argentyńskie tanga AstoraPiazzolli oraz nowojorskie przeboje Georga Gershwina – to repertuar najbliższego koncertu z udziałem publiczności „BUENOS AIRES, PARIS, NEW YORK”. Wieczór niezapomnianych wrażeń zagwarantują zaproszeni przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną artyści: Wiesław Prządka oraz Rafał Karasiewicz.

Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango – Wiesław Prządka. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor oraz aranżer, który sam zwykł mawiać, że urodził się po to, aby grać na akordeonie.

Jak dotąd jest jedynym polskim bandoneonistą koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego AstoraPiazzolli, współpracował m.in. z Waldemarem Malickim, Trio REVIRADO, Tango Bridge, New Tango Bridge, międzynarodowym zespołem Distango, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Kameralną BALTIC NEOPOLIS oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie występował w przedstawieniu „Tango Piazzolla”.

Szerokie horyzonty muzyczne artysty zaowocowały współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej m.in. Richardem Galliano, Jose Juniorem Mossalinim, Grażyną Brodzińską, Olgą Bończyk, Justyną Szafran, Waldemarem Malickim, Krzesimirem Dębskim, czy też Zbigniewem Wodeckim.

Wiesław Prządka, to wirtuoz, któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, tango, latino itd.

Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych. Jego dyskografia liczy ponad 20 płyt CD nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, WIESŁAW PRZĄDKA QUINTETO TANGO NUEVO oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami.  Wydana w 2019 roku płyta ASTOR PIAZZOLLA SUITA TROILEANA z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia AMADEUS pod dyr. Anny Duczmal-Mróz otrzymała nominację do prestiżowej nagrody fonograficznej FRYDERYK 2020.

Wraz z Wiesławem Prządką na scenie zagości Rafał Karasiewicz pianista, kompozytor i producent. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu prof Grzegorza Kurzyńskiego i ad. dr hab. Pawła Zawadzkiego. Od 2000 roku związany z wrocławskim środowiskiem artystycznym. Jako kompozytor, kierownik muzyczny, bandleader oraz dyrygent ma na swoim koncie współpracę z Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Nowym w Poznaniu a także z Teatrem Ad Spectatores oraz Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu i Teatrem im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Przez wiele lat współpracował z Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Poza działalnością teatralną współpracował z Leszkiem Możdżerem, Krzysztofem Herdzinem, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Dziubkiem, Orkiestrą Tomasza Szymusia, Krzysztofem Kiljańskim, Grażyną Łobaszewską, Justyną Szafran, Olgą Bończyk, Piotrem Baronem oraz Big-Bandem Aleksandra Mazura. Leader kwintetu KARASIEWICZ POWER SET. Jest autorem orkiestracji utworów polskiej muzyki filmowej, składający się na nominowany do Fryderyka album „CELULOID” w wykonaniu wirtuozów gitary: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego, wydany nakładem wytwórni V RECORDS. Prowadzi działalność pedagogiczną jako wykładowca w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2007-2018), Niepublicznym Studium Musicalowym CAPITOL (2004-2018), oraz w ramach Letnich Warsztatów Bluesowych w Puławach i Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w ramach Festiwalu Jazz Bez w Przemyślu. Pomysłodawca i założyciel Szkoły Animacji Muzycznej we Wrocławiu. Jako muzyk sesyjny, kompozytor i producent, wziął udział w wielu nagraniach płytowych (dyskografia licząca 12 płyt) oraz w wielu nagraniach programów radiowych i telewizyjnych. Od lat zapraszany jako juror na festiwale piosenki i konkursy fortepianowe. Koncertował w wielu krajach Europy ( Niemcy, Francja, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina ) oraz w USA.

Niezwykły klimat Buenos Aires, szczypta Nowego Yorku i czarujący Paryż. Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Bohdana Jarmołowicza przeniesie melomanów w niepowtarzalny klimat. Zachwyci, tym czym zachwyca się świat od setek lat… doskonałą muzyką!

Więcej informacji oraz bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie biletowej POS, na www.orkiestraplock.pl w zakładce „Kup Bilet” oraz na www.bilety24.pl.

Uwaga! Koncert będzie rejestrowany – prosimy o punktualne przybycie.

A w niedzielne przedpołudnie najmłodszych melomanów do sali koncertowej zapraszają Skrzat Tercjusz, Ciocia Ada oraz zaproszeni goście.

Jeśli marzycie o dalekich podróżach – na najbliższych „Wędrówkach po pięciolinii” zdradzimy Wam czarodziejski sposób, aby w ciągu chwili znaleźć się w dalekiej azjatyckiej krainie!To pięć magicznych dźwięków tradycyjnej muzyki chińskiej, z których tworzyć można współczesne melodie, a wszystko to zaprezentują wam ChangQinke (śpiew, guzheng), Piotr Łabanow (gitara akustyczna, basowa) i Paweł Kowalski (instrumenty perkusyjne).

Zapraszamy na koncert z muzyką z dalekiego kraju i spotkanie z chińską artystką grającą na instrumencie o nazwie „guzheng”. Do zobaczenia!

Więcej informacji oraz bilety w cenie 5 zł* dostępne w kasie biletowej POS, na www.orkiestraplock.pl w zakładce „Kup Bilet” oraz na www.bilety24.pl.

* cena biletu dla jednego rodzica z dzieckiem

Przypominamy, że nadal obowiązują restrykcje:

50% miejsc siedzących

wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia

maseczki, dystans oraz dezynfekcja

Źródło: nowy.plock.eu