Image

Komunikacja Miejska przywraca zawieszone autobusy

Od wtorku 1 września, a więc dnia rozpoczęcia roku szkolnego, wracają kursy linii podmiejskich oraz linie 0, 10 i 13.

W dni powszednie, a także w soboty i w niedziele przywrócone zostaną wszystkie zawieszone dotychczas kursy linii podmiejskich w gminach Stara Biała, Słupno, Gozdowo, Brudzeń Duży i Gąbin. 

W dni szkolne na płockie ulice wyjadą również autobusy linii 13. Na tej trasie dodatkowo zostaną uruchomione po dwa kursy w każdą stronę po szczycie popołudniowym.

Ponadto, po kilkumiesięcznej przerwie, ponownie będziemy mogli korzystać z linii 0 i 10.

W związku z otwarciem dla ruchu al. Kilińskiego od 1 września autobusy linii 2, 7, 13 i 140 w kierunku Radziwia i Ciechomic kursować będą ulicą Kolegialną przez przystanek Gradowskiego oraz al. Kilińskiego przez przystanek Zoo, a w kierunku Winiar, Kostrogaju i Dworca kolejowego – przez nowy przystanek Ogródek jordanowski w al. Kilińskiego między skrzyżowaniami z ul. Kolegialną a Sienkiewicza.

Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, w autobusach komunikacji miejskiej trzeba mieć zakryte usta i nos. Jeśli ze względów zdrowotnych nie możemy założyć maseczki, wówczas należy wyposażyć się w przyłbicę. Obecnie w pojazdach transportu publicznego limit pasażerów wynosi 50 proc. wszystkich - a więc stojących i siedzących - miejsc. W przypadku zaobserwowania przekroczeń tego limitu na liniach 3, 7, 19, 33, 35 w godz. szczytów, czyli od 5 do 8 oraz od 13:30 do 16:30 realizowane będą kursy bisowe, czyli podjedzie drugi autobus.

Szczegółowe rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie kmplock.eu