Image

PŁOCKARTA zastąpi Płocką Kartę Seniora

Karty Seniora w dotychczasowym kształcie powoli odchodzą w zapomnienie. Te, które dziś mają płoccy seniorzy, stracą ważność 30 czerwca 2021. Ale spokojnie osoby 65+ zachowają swoje zniżki. Mało tego – zyskają nowe!

1 września startuje Płocka Karta Mieszkańca. Można ją wyrobić – w formie aplikacji bądź karty plastikowej – a następnie czerpać z niej profity. Program zawiera różne pakiety – w tym Pakiet Seniora.

Dotychczasowe Płockie Karty Seniora stracą ważność z końcem czerwca przyszłego roku. Żeby móc więc dalej korzystać ze zniżek, ale też zyskać nowe, seniorzy powinni złożyć wniosek do Płockiej Karty Mieszkańca, założyć konto, zaznaczyć opcję „Jestem beneficjentem programu Płocka Karta Seniora i podać jej numer. Maksymalnie w ciągu 14 dni otrzymają potwierdzenie założenia Płockiej Karty Mieszkańca z Pakietem Seniora. Dlatego warto nie czekać z tym do ostatniego dnia ważności starej karty.

Osoby, które nie korzystały dotychczas z rabatów przysługujących płockim seniorom, a chciałyby zacząć, od 1 września nie będą już składać wniosków w urzędzie miasta. Zakładają konto na stronie www.plockarta.eu , wybierają Pakiet Seniora i wysyłają elektroniczny wniosek o Płocką Kartę Mieszkańca.

Senior sam zdecyduje, czy zainstaluje sobie na telefonie aplikację PŁOCKARTA czy chce mieć plastikową kartę. Jeśli będzie miał problem z założeniem konta i wysłaniem wniosku przez stronę internetową, będzie mógł przyjść do Centrum ds. Organizacji Pozarządowych, ul. Misjonarska 22.

Z końcem czerwca 2021 roku znikną też dotychczasowe oznaczenia w sklepach i punktach honorujących Płocką Kartę Familijną 3+. Zastąpią je oznaczenia Płockiej Karty Mieszkańca.