Image

JAK KADRUJEMY RZECZYWISTOŚĆ INSTAGRAMOWYM FILTREM – KONFERENCJA

Czy filtry są jedynie na Instagramie, czy też w naszych głowach? Czy będąc nieustannie
w sieci, mamy przesyt czy niedosyt kontaktów? Jakie jest ryzyko i szanse wykorzystania Internetu w relacjach międzyludzkich, nie tylko w czasie pandemii? Odpowiedzi na te pytania udzielą specjaliści podczas konferencji online zorganizowanej przez MSCDN Wydział w Płocku.

– Trwająca od wielu lat walka z fonoholizmem, również w płockim Wydziale, trafiła na wybitnie silnego przeciwnika – pandemię – opowiadają w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. – Praca, edukacja, kontakty z rodziną, szkolenia – zostaliśmy zmuszeni przenieść to wszystko do sieci, nienależnie od tego, czy wcześniej byliśmy cyfrowymi fanami, czy też reagowaliśmy alergicznie na konta społecznościowe i spotkania online.

Jakie są tego efekty? Kiedy dobrodziejstwo Internetu staje się przekleństwem i problemem? – o tym opowiedzą specjaliści podczas konferencji Brak sieci – piąty jeździec Apokalipsy? – czyli jak okiełznać cyberprzestrzeń w czasie pandemii, która odbędzie się online 27 listopada 2020 r.

W programie wystąpienie prof. UAM dr. hab. Jacka Pyżalskiego na temat wybranych wyników badania EU Kids Online dotyczących wykorzystania Internetu przez dzieci i młodzież. Kolejny prelegent, Paweł Łaszkiewicz, psycholog opowie m.in. o instagramowym „fejmie” – czy wrzucane do sieci filtry są jedynie na Instagramie, czy też w naszych głowach oraz o tym, jak kadrujemy rzeczywistość i jakie są tego skutki. Natomiast Hanna Drzewiecka-Krawczyk, psycholog, przedstawi doświadczenia i praktyki w zakresie cyberprzestrzeni.

Zgłoszenia do 26 listopada 2020 r. na stronie plock.mscdn.pl.

Źródło: Plock.eu