Image

Strefa Płatnego Parkowania - nowe zasady

Bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania jest dostępne nie tylko w parkomacie jak dotychczas, ale również w aplikacji mobilnej PŁOCKARTA. Bezpłatny bilet wszyscy płocczanie mogą pobrać w dowolnym czasie i miejscu bez konieczności podchodzenia do parkomatu.

Co zrobić, aby móc pobierać darmowe 30 minut?

Wystarczy złożyć wniosek do Płockiej Karty Mieszkańca, ponieważ 1 września zgodnie z Uchwałą Rady Miasta 331/XVIII/2020 z dnia 9 kwietnia 2020 r. bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania przysługuje tylko użytkownikom Programu.
Podczas składania wniosku lub później osoba ubiegająca się o Pakiet Mieszkańca może wskazać w formularzu dwa numery rejestracyjne. UWAGA! Tylko dla tych numerów możliwe będzie skorzystanie z darmowego biletu parkingowego. Będzie go można pobrać raz w ciągu doby dla zweryfikowanego numeru rejestracyjnego, który przypisany będzie do konkretnego użytkownika PKM.
W przypadku dwóch lub więcej właścicieli pojazdu zniżka przypisana zostanie do osoby, która jako pierwsza złożyła poprawnie wypełniony wniosek. Drugi właściciel pojazdu będzie mógł skorzystać z 30 minut darmowego postoju po wpisaniu numeru rejestracyjnego w parkomacie.
Darmowe 30 minut dostępne jest w aplikacji mobilnej PŁOCKARTA, w portalu www.plockarta.eu oraz w parkomacie. 
Uwaga! Numer rejestracyjny zostanie aktywowany w systemie SPP w ciągu 24 godzin od momentu jego dodania.